przewin w dół
pierś kurczaka

Jubileusz

Od „Strategii śpiącego policjanta” po „Razem w przyszłość”

- czyli branża drobiarska na Podkarpaciu integruje siły.

W Hotelu Arłamów odbyło się spotkanie firm, instytucji, osób związanych z branżą drobiarską – od hodowców, przez producentów pasz i sprzętu, po ochronę weterynaryjną i środowiska naukowe. Przetwórców reprezentowały Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res-Drob. Okazją był Jubileusz 65-lecia Res-Drobu a zarazem całej branży w regionie.

 

 

30 września br., w Sali konferencyjnej Hotelu Arłamów zgromadziło się około 400 przedstawicieli różnych dziedzin gospodarki, nauki, finansów, władz samorządowych, powiązanych z szeroko rozumianym drobiarstwem. Okazją do zorganizowania Konferencji „Drobiarstwo szansą rozwoju firm rodzinnych na Podkarpaciu”, w sposób symboliczny, był Jubileusz lidera branży – Res-Drobu, ale ten ważniejszy powód, to wyzwania, jakie rynek stawia przed firmami oraz szanse, jakie się otwierają w związku z polepszającą się koniunkturą.

Prelegenci podejmowali tematy, które były szczególnie istotne dla licznej publiczności (w głównej mierze przedsiębiorców – hodowców drobiu) takie jak sytuacja na rynku mięsa drobiowego w UE, Strategia śpiącego policjanta - jak unikać zagrożeń zdrowotnych przy budowie ferm drobiu, skuteczne i efektywne modele współpracy pomiędzy ogniwami łańcucha dostaw – Razem w przyszłość czy Możliwości wsparcia inwestycji – prezentacje ze strony sektora bankowego. Perspektywy dla firm związanych z tą dziedziną gospodarki i możliwości, jakie ze sobą niesie nowoczesne drobiarstwo, omówił Wiesław Ilków – Dyrektor firmy Cargill. Wśród konkluzji, jakie wyłoniły się z przebiegu konferencji, za najważniejszą uznano konieczność szybkiego rozszerzenia bazy surowcowej Podkarpacia i jeszcze bardziej zdecydowanego wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych, w tym nowoczesnych modeli współdziałania podmiotów. Uznano te postulaty za absolutnie niezbędne dla pomyślnego rozwoju branży i dotrzymania kroku konkurencji w kraju i za granicą.

 

Przyszłość jest obiecująca, ale wymagania w globalnej gospodarce żywnościowej rosną. To, co jeszcze wczoraj było wystarczającym, a nawet zadowalającym standardem, dziś wymaga poprawy i unowocześnienia. Hodowla drobiu, karmienie, leczenie, transport, przetwórstwo muszą obecnie współdziałać jak palce jednej dłoni. Jeśli wszyscy nie zrozumiemy tego odpowiednio szybko, wyprzedzą nas inni – mówi Marek Jurkiewicz, Prezes Res-Drob – organizator konferencji. Każde z ogniw łańcucha dostaw musi być silne, nowoczesne i na światowym poziomie. Tylko wtedy, w myśl znanego powiedzenia, cały łańcuch będzie mocny i niezawodny. O tym jak tego dokonać rozmawiamy podczas tego wydarzenia – dodaje M. Jurkiewicz.

Podczas uroczystej Gali wręczono statuetki – Alabastrowy Kurczak Res-Drobu – liderom wśród dostawców, „za długoletnią współpracę, systematyczność dostaw i zaangażowanie w promowanie marki Res-Drob”. W Konferencji i wieczornej Gali Jubileuszowej wzięło udział około 400 uczestników – przedsiębiorcy – hodowcy drobiu (w tym ci, którzy dopiero planują podjęcie inwestycji w tym kierunku), wylęgarnie, dostawcy oprzyrządowania, producenci pasz, lekarze weterynarii, naukowcy z dziedziny drobiarstwa oraz przedstawiciele banku finansującego inwestycje w drobiarstwo.

Dla Dostawców

oferta

Firma współpracuje ze sprawdzonymi dostawcami, których fermy spełniają najwyższe normy
Sprawdź jak można dołączyć do grona naszych dostawców.

Zobacz Ofertę

Dla Hurtowników

oferta

Res-Drob stale zwiększa produkcję i zwiększa obszar ekspansji o nowe rynki.
Dowiedz się jak zostać odbiorca naszych
produktów.

Zobacz Ofertę

Dla Konsumentów

oferta

Dzięki współpracy z największymi sieciami handlowymi, każdy ma możliwość zasmakowania w kurczaku najwyższej jakości. Zapoznaj się z naszą ofertą.

Zobacz Ofertę
Jesteś hodowcą?
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
* Pole wymagane
Invalid Input
Invalid Input
Kurczak
Jesteś dystrybutorem?
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
* Pole wymagane
Invalid Input
Invalid Input
Kurczak
Chcesz kupić?
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
* Pole wymagane
Invalid Input
Invalid Input
Kurczak