przewin w dół
pierś kurczaka
kupując mięso drobiowe

Polacy bardzo często wybierają mięso drobiowe. Niestety zdecydowana większość sprzedawanego w sklepach drobiu pochodzi od tzw. bojlerów, czyli kurcząt, które hodowane są w sposób zapewniający im bardzo szybki przyrost masy. Jest to typowy chów przemysłowy. Zwierzęta często żyją w kiepskich warunkach, niejednokrotnie podaje się im antybiotyki oraz żywność genetycznie modyfikowaną.

Mięso drobiowe

Dzięki rozwojowi współczesnej nauki i jej odkryciom coraz więcej dowiadujemy się na temat tego, jakie są najważniejsze elementy, aby prowadzić zdrowy tryb życia i być jak najdłużej w bardzo dobrej kondycji fizycznej oraz psychicznej. Okazuje się, że istotne jest przede wszystkim uprawianie aktywności fizycznej oraz przestrzeganie odpowiedniej diety.

Walory odżywcze mięsa drobiowego

Mięso drobiowe pochodzi przede wszystkich z kur, ale również gęsi, indyków, kaczek, gołębi i perliczek. Największym producentem drobiu w Europie jest Polska, dystrybuująca świeże mięso z kurczaka do wielu sąsiednich krajów. Drób zyskuje coraz większą popularność w tradycyjnej kuchni i nic w tym dziwnego. Jest lekkostrawny, niskokaloryczny i bogaty w łatwo przyswajalne składniki odżywcze. Zawiera nie tylko pełnowartościowe białko, ale również przeciwutleniacze, koenzym q10 oraz cynk i magnez. Dietetycy zalecają, aby świeże mięso z kurczaka stało się jednym z elementów zbilansowanej diety dzieci.

Kurczaki z chowu tradycyjnego

Kurczaki z chowu tradycyjnego żyją na dużych przestrzeniach, mają dostęp do światła słonecznego, teren w którym funkcjonują nie jest skażony - warunki bytowania są więc optymalnie dobre.

 Z nieukrywana satysfakcją przekazujemy wiadomość, że podczas XXX atestacji artykułów spożywczych organizowanej w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”, eksperci podjęli decyzję o przyznaniu Res-Drobowi maksymalnej noty.

nowoczesne przetwórnie drobiu

Nowoczesne przetwórnie drobiu działają według norm określanych w restrykcyjnych przepisach, których celem jest zachowanie dobrostanu zwierząt, a także produkcja mięsa o najwyższych standardach jakościowych. Renomowane przetwórnie drobiu kontrolują nie tylko proces rozbioru tuszki, ale współpracują z producentami drobiu już na etapie hodowli, dbając o bezpieczeństwo pasz, najlepszą opiekę weterynaryjną i dobre warunki hodowli zwierząt.

Komu filet z piersi chwilowo się znudził, a skrzydełka wymagają zbyt skomplikowanego ogryzania, powinien co prędzej sięgnąć po mięso z uda kurczaka w nowych formach, oferowane przez Res-Drob!

•	Grillowana pierś z kurczaka

 

Wiosenne i letnie weekendy, przyjaciele, rodzina, znajomi z dziećmi, nasze dzieci, ogród, grill… - to lubimy najbardziej! Ale czy dzieci powinny jeść grillowane mięso? Czy dzieciaki mogą delektować się wszystkimi grillowanymi smakołykami, czy też przygotowywać dla nich specjalne potrawy? Specjaliści twierdzą, że dobrą propozycją (zresztą nie tylko dla dzieci) jest chude, delikatne mięso drobiowe w towarzystwie aromatycznych przypraw. Należy jednak przestrzegać kilku elementarnych zasad.

kurczaki

 

Jak wiemy, jakość spożywanej przez nas żywności, jest pochodną tego, czym nawożona i podlewana jest roślinność oraz karmione są zwierzę, które trafiają na nasz stół. Sprawa oczywiście jest dość złożona i zależy od wielu różnorakich czynników. W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć nieco kwestię żywienia kurcząt, które kupujemy w sklepie, a następnie grillujemy, pieczemy, a nierzadko spożywamy razem z dziećmi.

Dla Dostawców

oferta

Firma współpracuje ze sprawdzonymi dostawcami, których fermy spełniają najwyższe normy
Sprawdź jak można dołączyć do grona naszych dostawców.

Zobacz Ofertę

Dla Hurtowników

oferta

Res-Drob stale zwiększa produkcję i zwiększa obszar ekspansji o nowe rynki.
Dowiedz się jak zostać odbiorca naszych
produktów.

Zobacz Ofertę

Dla Konsumentów

oferta

Dzięki współpracy z największymi sieciami handlowymi, każdy ma możliwość zasmakowania w kurczaku najwyższej jakości. Zapoznaj się z naszą ofertą.

Zobacz Ofertę
Jesteś hodowcą?
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
* Pole wymagane
Invalid Input
Invalid Input
Kurczak
Jesteś dystrybutorem?
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
* Pole wymagane
Invalid Input
Invalid Input
Kurczak
Chcesz kupić?
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
* Pole wymagane
Invalid Input
Invalid Input
Kurczak